Prihlásenie

HARTMANN posilňuje v ošetrovaní rán akvizíciou Safran Coating

Skupina HARTMANN, výrobca zdravotníckych a hygienických výrobkov, oznámila akvizíciu spoločnosti Safran Coating, špecialistu na silikónové krytie, ktoré sa využíva pri moderných postupoch hojenia rán. HARTMANN si od spojenia sľubuje rozšírenie ponuky práve v oblasti liečby rán, v ktorej je jedným z kľúčových svetových hráčov.

 

„Uvedenie spoločnosti Safran Coating do rodiny HARTMANN je kľúčovým míľnikom na ceste, ktorú sme prešli za 200 rokov v oblasti ošetrovania rán. Pod záštitou skupiny HARTMANN nám odborné znalosti a skúsenosti vo výskume a vývoji oboch spoločností umožnia, aby sme ďalej posilňovali účinnosť výrobkov pre liečbu rán a boli nápomocní pri ďalšom zmierňovaní bolesti a urýchľovaní liečby miliónov pacientov s chronickými ranami a poraneniami," hovorí Britta Fünfstück, výkonná riaditeľka skupiny HARTMANN.

 

Safran Coating, predtým Zodiac Coating, je jedným z popredných dodávateľov technológií založených na silikónovom krytí pre zdravotníctvo. Spoločnosť sídli vo francúzskom meste Pusignan. Jej akvizíciou HARTMANN napĺňa svoj zámer rozšírenia investícií do výskumu technológií silikónového krytia, a tým aj podpory inovatívnych riešení v oblasti ošetrovania rán.

 

Divízia ošetrovania rán je jednou z hlavných oblastí, na ktoré sa skupina HARTMANN zameriava. Spoločnosť už dokázala priniesť viacero produktov, ktoré výrazne zlepšili liečbu a ošetrenie rán. Svoj prínos historicky začala už v roku 1874, kedy vďaka spolupráci s Josephom Listerom dodala na trh prvý antiseptický obväz.

 

 

V súčasnosti je HARTMANN lídrom v oblasti tradičného ošetrovania rán na trhu v Európe i niektorých trhoch mimo nej.

 

Skupina HARTMANN

Skupina HARTMANN je jedným z popredných výrobcov a dodávateľov zdravotníckych a hygienických výrobkov v troch hlavných oblastiach - Ošetrovanie rán (napr. obväzy na poranenia a rany, podtlaková terapia, bandáže a náplasti), Starostlivosť o inkontinenciu (inkontinenčné nohavičky, vložky, podložky, ako aj výrobky starostlivosti o pokožku pre použitie v prípade inkontinencie) a Prevencia infekcií (napr. jednorazové operačné súpravy a rúška, chirurgické odevy, nástroje na jedno použitie a dezinfekčné prostriedky). Jej produktové portfólio zahŕňa napr. aj výrobky kompresívnej terapie, prvej pomoci a kozmetiky. HARTMANN okrem samotných produktov ďalej ponúka inovatívne riešenia a služby pre odborný personál v zdravotníckom sektore. Spoločnosť, ktorá má svoju centrálu v Heidenheime a pre ktorú je Európa kľúčovým trhom, dosiahla v roku 2018 tržby 2,12 miliardy eur. HARTMANN zamestnáva 11 027 ľudí.

 

PAUL HARTMANN AG je jedným z najstarších nemeckých priemyselných podnikov, ktoré boli pôvodne založené ako textilné výrobné závody v roku 1818 Ludwigom von Hartmannom. V roku 1873 jeho syn Paul Hartmann začal výrobu absorpčnej vaty a neskôr sa spoločnosť stala vlajkovou loďou celosvetovo sa rozširujúceho priemyslu obväzových materiálov. HARTMANN Group zahŕňa nielen početné obchodné spoločnosti v zahraničí, ale aj, okrem iného, firmu BODE Chemie (Hamburg), KNEIPP (Würzburg), Karl Otto Braun (Wolfstein) a Sanimed (Ibbenbüren).

 

 

Safran Coating

Spoločnosť Safran Coating bola súčasťou Safran Group, medzinárodnej špičkovej technologickej skupiny pôsobiacej na trhu leteckých pohonov a zariadení, kozmického a obranného priemyslu. S viac ako 92 000 zamestnancami a tržbami 21 miliárd eur v roku 2018 má Safran Group celosvetovú pôsobnosť. Advance Silicone Coating, ako bude teraz znieť nový názov spoločnosti, sa zaoberá vývojom a výrobou inovatívnych materiálov so silikónovým povrchom pre využitie v zdravotníctve a disponuje jednými z najmodernejších laboratórií pre výskum v oblasti technológie silikónového krytia v Európe.

 

 

 

Nehlasované
 HARTMANN posilňuje v ošetrovaní rán akvizíciou Safran Coating