Prihlásenie

Spoločnosť Sun Microsystems predstavila nové systémy pre ukladanie dát

SANTA CLARA, 9. júl 2008

Spoločnosť Sun Microsystems dnes ohásila rozšírenie rady Open Storage systémov o novú líniu nízkonákladových a vysokoefektívnych diskových polí. Nová produktová línia obsahuje diskové stavebné bloky Sun Storage J4000 a nový úložný server Sun Fire X4540, ktorý v porovnaní so svojim predchodcom, úložným serverom Sun Fire X4500 "Thumper", prináša vyššiu dátovú hustou a znižuje náklady na napájanie a chladenie až o 50 percent.

"Naše portfólio Open Storage systémov sa snažíme neustále rozširovať," hovorí John Fowler, viceprezident spoločnosti Sun Microsystems. "Nové diskové stavebné bloky prinášajú impozantnú dátovú hustotu a kapacitu a umožňujú zákazníkom vytvárať úložiská dát postavené na open source technológiách."

Medzi dnes predstavené novinky patria:

* Sun Storage J4200 � je možné osadiť 12 až 48 SAS/SATA diskami;
* Sun Storage J4400 � je možné osadiť až 24 diskami v rámci jednej krabice so 6 SAS portami, pričom maximálna kapacita rozšírenia je 192 SAS/SATA diskov;
* Sun Storage J4500: 4RU pole osaditeľné až 48 diskami a 4 SAS portami, pričom maximálna kapacita rozšírenia je 480 SATA diskov;
* Sun StorageTek SAS RAID HBA: Host adaptér pre servery, ktorý umožňuje pripojiť systémy Sun Storage J4000 priamo k serveru cez jeden alebo viac rýchlych komunikačných rozhraní. Podporované sú všetky najrozšírenejšie platformy - Solaris, Linux a Windows.

Spoločnosť Sun taktiež doplnila do Open Storage portfólia taktiež nový 4 RU dátový úložný server Sun Fire X4540, ktorý je možné osadiť až 48 diskami. Server používa operačný systém Solaris a Solaris ZFS. Servery Sun Fire X4540 sú ideálnymi pre nasadenie v oblastiach ako sú HPC, storage grid, business intelligence, data warehousing a video streaming. Servery Sun Fire X4540 sú certifikované na beh databázy Sun MySQL, Greenplum datawarehouse, CopperEyes a Zmanda ZRM data backup pre Sun MySQL.

Nehlasované