Prihlásenie

Imagine Cup: Slovákom patrí druhé miesto

Slovenskí študenti obstáli v konkurencii najvýraznejších mladých talentov z celého sveta a vo finále prestížnej súťaže Imagine Cup sa umiestnili na druhom mieste v kategórii Softvérový dizajn. Ich projekt Energy Consumption Manager im zaistil doposiaľ najvyššie umiestnenie slovenského tímu v tejto súťaži.
 

V múzeu Louvre v Paríži dnes večer vyhlásili víťazov všetkých deviatich kategórií súťaže Imagine Cup. Tím študentov zo Slovenskej technickej univerzity s názvom Housekeepers sa umiestnil na vynikajúcom druhom mieste. Súťaž Imagine Cup organizuje spoločnosť Microsoft, ktorá touto cestou podporuje tvorivosť študentov a dáva im možnosť uplatniť ich talent pri vývoji inovácií využiteľných v reálnom živote.

Výhrou pre Housekeepers je 10.000 amerických dolárov a možnosť zviditeľniť ich projekt, ktorý, rovnako ako víťazné projekty z minulých ročníkov súťaže, má šancu na komerčnú realizáciu.

Jakub Šimko, Marian Hönsch, Dušan Zeleník a Michal Kompan, ktorí súťažili v tohtoročnom finále Imagine Cupu, sa postarali o doposiaľ najlepšie umiestnenie slovenského tímu v tejto súťaži. Tému „Predstavte si svet, v ktorom technológia prispieva k záchrane životného prostredia” spracovali v projekte Energy Consumption Manager (Analyzátor spotreby energie), ktorý sa zameriava na problém vysokej spotreby elektrickej energie v domácnostiach.

„Imagine Cup je pre študentov príležitosťou na objavovanie nových spôsobov využitia sily softvéru na riešenie najakútnejších problémov dneška,“ povedal S. Somasegar, senior viceprezident Vývojárskej divízie zo spoločnosti Microsoft. „Vysoká úroveň projektov súťažiacich študentov je dôkazom talentu študentskej komunity, využiteľného pre praktické inovácie v reálnom svete.“

Viac sa o súťaži Imagine Cup dozviete na http://www.imaginecup.com (US)
Stránka tímu Housekeepers je http://imaginecup.com/MyStuff/MyTeam.aspx?TeamID=7938 (US)
Detaily o projekte slovenského tímu nájdete na http://imaginecup.fiit.stuba.sk/2008/index_sk.html
Virtual Pressroom: http://www.microsoft.com/presspass/events/imaginecup/default.mspx (US)

Nehlasované