Prihlásenie

Ericsson získá know-how k poskytování IT služeb od firmy Devoteam ve Francii

  • Akvizicí francouzských poboček firmy Devoteam Telecom & Media Ericsson posílí své know-how pro poradenské služby a integraci systémů.
  • Ericsson rozšíří své řady o 400 zkušených expertů na služby informačních technologií.
  • Dokončení akvizice se očekává začátkem druhého čtvrtletí 2013.

Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) oznámil svůj záměr odkoupit francouzské pobočky firmy Devoteam Telecom & Media. Devoteam je vůdčí poradenskou firmou v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, která v Evropě, na Středním východě a v Africe zaměstnává 5000 pracovníků.

 

Akvizice bude dokončena po provedení konzultací a dohodnutí obvyklých smluvních podmínek. Očekává se, že akvizice se uskuteční počátkem druhého čtvrtletí 2013.

Součástí dohody je přechod 400 zkušených expertů na IT služby působících ve Francii k Ericssonu. Ericsson rovněž získá provozovatele televizního vysílání SmartVision. 

 

Hlavní know-how firmy Devoteam Telecom & Media tvoří poradenství a integrace systémů provozní a obchodní podpory, platformy k poskytování služeb a aplikací, IP multimediální subsystémy, IP a radiové sítě a televizní vysílání. Ericsson touto akvizicí posílí své existující know-how v uvedených oblastech v segmentech telekomunikačních operátorů i médií.

 

„Díky aktivitám, které odkoupíme od firmy Devoteam, získáme jedinečné know-how pro komplexní strategické a technické poradenství, které nám umožní okamžitě zvýšit hodnotu poskytovanou našim zákazníkům,“ prohlásil Magnus Mandersson, výkonný viceprezident Ericssonu a ředitel obchodní jednotky Globální služby. „Jedná se o další důkaz snahy Ericssonu stát se upřednostňovaným partnerem k obchodní transformaci, ke které v telekomunikačním odvětví v současnosti dochází."


Derek Nutley, ředitel divize Telekomunikace firmy Devoteam, prohlásil: „Tento obchod je v souladu se strategickým plánem naší firmy pro rok 2015. Umožní nám více se zaměřit na inovace související s naší nabídkou přidané hodnoty. Ericsson je klíčovým obchodním partnerem naší firmy – zejména ve Velké Británii a zemích středomořského regionu – a my doufáme, že tento obchod dále upevní náš obchodní vztah. Jsem přesvědčen, že týmy firmy Devoteam Telecom & Media ve Francii budou profitovat z koncového know-how Ericssonu a jeho velkých výrobních kapacit a celosvětové působnosti.“


Ericsson nabízí kombinaci silného know-how v oblasti služeb a ucelenou nabídku softwaru, aby zákazníkům umožnil transformovat jejich podniky a IT prostředí, zlepšit zákaznickou zkušenost, zvýšit efektivitu a dosáhnout inovace služeb. Ericsson zaměstnává 12 000 expertů na poradenství a integraci systémů, kteří každoročně realizují více než 1500 projektů poradenství, integrace systémů a vzdělávacích služeb v prostředí, kde působí více různých dodavatelů a využívá se řada různých technologií.

 

NOTES TO EDITORS

Fotografie Magnuse Manderssona:

http://www.ericsson.com/thecompany/corporate_governance/company_management/magnus_mandersson

 Press backgrounder Consulting and Systems Integration: http://www.ericsson.com/res/thecompany/docs/press/backgrounders/csi_press_backgrounder.pdf

Press backgrounder Global Services: http://www.ericsson.com/res/thecompany/docs/press/backgrounders/global_services_press_backgrounder.pdf

 

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.


Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím.


V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.


Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

 

PRO VÍCE INFORMACÍ, PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Maria Pošteková
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: maria.postekova@pram.cz

Nehlasované