Prihlásenie

Realitné kancelárie sa po zmene na trhu nehnuteľností spájajú

Realitné kancelárie sa po zmene na trhu nehnuteľností spájajú

Realitná kancelária Profit Real vstúpila do siete RE/MAX Slovensko

Zmeny na realitnom trhu vedú kancelárie k spájaniu sa so stabilnými partnermi. Poslednou, na slovenskom trhu dlhodobo pôsobiacou kanceláriou, ktorá vstúpila pod značku RE/MAX Slovensko, je Profit Real. Znakom stabilizácie trhu je aj rast distribučnej siete RE/MAX Slovensko, ktorá sa za 3. kvartál 2009 rozrástla o 5 pobočiek.

Na realitnom trhu dochádza k zmenám. Trh mal v minulosti úplne inú podobu ako dnes, a preto je nutné reagovať. V súčasnosti realitné spoločnosti hovoria o spájaní a užšej spolupráci. Myslím si, že práve to RE/MAX ponúka. Výhodou je individuálne podnikanie s výraznou podporou siete. Zároveň však ostáva zachovaná aj sloboda a identita jednotlivých kancelárií,“ hovorí Andrea Solárová, majiteľka Profit Real RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX je podľa nezávislého prieskumu spoločnosti PHD najznámejšou realitnou sieťou napríklad v susednej Českej republike. Vďaka neustále sa zvyšujúcej produktivite kancelárií dosiahol RE/MAX v druhom kvartáli 2009 oproti prvému kvartálu tohto roku v priemere 30% nárast obratu na kanceláriu a 43% nárast počtu predaných nehnuteľností na kanceláriu v rovnakom období.

Sme veľmi radi, že tak, ako celosvetová sieť RE/MAX, sa rozrastá o nových kolegov aj RE/MAX Slovensko. Pripojenie úspešnej kancelárie Profit Real potvrdzuje, že máme čo ponúknuť profesionálom, ktorí pôsobia na realitnom trhu. Som poctený, že skúsenosti pani Solárovej a jej tímu budú môcť naďalej využívať klienti RE/MAX Slovensko. Budú tak mať istotu tej najvyššej kvality, individuálneho a odborného prístupu v prípade, že sa rozhodnú realizovať na trhu nehnuteľností,“ uviedol Richard Churý, riaditeľ RE/MAX Slovensko.

RE/MAX je jednou z najväčších franšízingových sietí realitných kancelárií na svete. RE/MAX bol založený v roku 1973 v Spojených štátoch amerických a od tej doby sa úspešne rozšíril do viac ako 65 krajín sveta. V súčasnosti pôsobí celosvetovo prostredníctvom viac ako 7 000 franšízingových kancelárií a 100 000 maklérov. V roku 1995 bol založený RE/MAX Europe, ktorý je najrýchlejšie sa rozvíjajúcou sieťou. V Slovenskej republike pôsobí RE/MAX od začiatku roku 2006 a má tu 45 franšízingových kancelárií a viac ako 350 realitných maklérov.

Nehlasované