Prihlásenie

Business Lease a Colliers International odštartovali Vianoce na najvyššie položenej terase v Bratislave

Spoločnosti zároveň predstavili priekopnícky model spoločného fungovania – zdieľania kancelárií, Office Sharing.

 

 „Can´t stop the feeling,“ prihovoril sa, či skôr „prispieval“ známy slovenský spevák, muzikálový a seriálový herec Martin Madej hosťom požičajúc si text svojho amerického kolegu Justina Timberlaka. Vianočná párty, ktorú tým odštartoval, bola netradičná hneď v niekoľkých smeroch: Oslava sa uskutočnila na najvyššie položenej terase v Bratislave, hostitelia boli dvaja, aby predstavili a odštartovali priekopnícky model spoločného fungovania dvoch na prvý pohľad odlišných spoločností. A napokon, nechýbal ani stromček plný želaní, ktoré sa tento rok deťom bez domova či so sťaženými zdravotnými podmienkami splnia.

 

Keď sa dvaja inovatívci spoja

Spoločnosti Business Lease Slovakia, poskytovateľ komplexnej mobility firiem a operatívneho lízingu, a Colliers International Slovensko, medzinárodná konzultačná spoločnosť si nemohli priať lepší záver roka. Svojich partnerov, klientov a priateľov pozvali do svojich priestorov a pri rozsvecovaní 5 metrov vysokého vianočného stromčeka na najvyššie položenej terase v Bratislave Twin City, odštartovali priekopnícky model spoločného fungovania: Inovatívnu platformu zdieľania kancelárií – Office Sharing, teda spoločného zdieľania firemných priestorov.

Myšlienka prepojiť každodenný život dvoch firiem a zdieľať spoločné priestory vznikla na základe narastajúceho významu ekonomiky zdieľania (sharing economy). Hoci sa na prvý pohľad zdá, že v prípade Business Lease a Colliers ide o odlišné biznis modely, niektoré činnosti sú dosť súrodé a logicky nadväzujú,“ vysvetlila hneď v úvode výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia Lucia Cišková. „Chceli sme vytvoriť inovatívne pracovné prostredie, pričom sme videli veľkú pridanú hodnotu – predovšetkým množstvo synergií, “ doplnil ju Ermanno Boeris, managing partner Colliers International Slovensko. Nejde len o efektívne vynakladanie finančných zdrojov a využívanie firemných priestorov, ale aj využitie potenciálu spoločných kontaktov pri získavaní nových obchodných príležitostí.

Spoločnosť Business Lease už dlhšie hľadala nové väčšie priestory na relokáciu. Koncept však vznikal pozvoľne a spoločnosť Colliers bola spočiatku skôr v postavení poradcu, než spolunájomcu priestorov. „Business Lease sa chcela rozšíriť, no zároveň hľadala podnájomníka. My sme navrhli iný model – pre rast nie je potrebné mať viac priestoru, ale dosiahnuť väčšiu efektivitu jeho využitia,“ spresnil Ermanno Boeris. Napríklad využívanie priestorov na mítingy sa vo firmách na Slovensku v priemere využíva iba na 12 %, obdobne je na tom firemná kuchynka či recepcia. Zdieľanie týchto priestorov tak vedie k úspore 15 % pracovnej plochy, ktorú by spoločnosti v bežnom modeli potrebovali. Rozhodnutie pre spoločný office sharing Business Lease s Colliers zároveň vyplynulo aj z toho, že ide rovnako o modernú, dynamickú spoločnosť s podobnou filozofiou a víziou.

 

S novou stratégiou

Business Lease len nedávno pri príležitosti svojho 20. ročného fungovania na slovenskom trhu oznámila novú stratégiu – zmenila víziu, misiu a hodnoty spoločnosti. Z klasickej lízingovej spoločnosti sa stáva poskytovateľ komplexnej mobility a starostlivosti. „Orientujeme sa na poskytovanie flexibilných produktov a služieb mobility pre našich klientov a dávame im slobodu voľby pri výbere produktu mobility,“ vysvetlila Lucia Čišková, výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia. Spoločnosť tak popri dlhodobom prenájme vozidiel formou operatívneho lízingu, ponúka aj krátkodobý prenájom cez požičovňu Business Lease Slovakia, správu vozidiel, ponuku jazdených vozidiel po operatívnom lízingu, ale aj car sharingové platformy pre právnické aj fyzické osoby.

Prostredníctvom nových priestorov, ktoré sú postavené na báze flexibilných a zdieľaných pracovných miest, umožňujeme našim zamestnancom byť mobilní a pracovať z ktoréhokoľvek miesta v kancelárii,“ podotkla Lucia Čišková. Teda či je to priestor so zdieľanými miestami, brainstorm rooms, kuchynka, obývačka, terasa, prípadne po dohode s nadriadenými home office. Zároveň, čo sa odráža aj na koncepte Office Sharing, ide popri synergiách o vytváranie podmienok nielen pre efektívnu a kreatívnu prácu zamestnancov, ale aj vytváranie spoločných záujmových a relax zón v práci. Ide napríklad o zdieľanú knižnicu, garden, movie či fit kluby a podobne.

 

Stromček plný želaní

O pohodu sa celý večer staral nielen Martin Madej, ale aj saxofonista Marián Jaslovský a DJ Bobsan, o kulinárske zážitky zas šéfkuchár Michal Kordoš. Samozrejme, neboli by to Vianoce bez splnených želaní.

Obe spoločnosti už dlhodobo podporujú občianske združenia – OZ a Spojenú školu internátnu v Levoči pre nevidiacich, ktorá funguje aj ako chránená dielňa, a Krízové stredisko dúha v bratislavskej Vrakuni. Aby Vianoce boli žiarivé, plné lásky a prekvapení, pripravili hostitelia stromček želaní. Naň pripli namiesto ozdôb tajné, hoci skromné túžby detí a každý z hostí či domácich si mohol vybrať, aké želanie splní. Už na záver bolo jasné, že aj pre deti bez domova či so sťaženými podmienkami budú tieto Vianoce aspoň o trošku viac láskyplné a čarovné.   

 

 

Nehlasované